company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Makedonec Kuzmanoski se stal novým hlavním trenérem Pražanek

Makedonec Kuzmanoski se stal novým hlavním trenérem Pražanek PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 13 Červen 2018 11:37

 

Vedení házenkářské Slavie Praha hlásí první změnu v týmu. Ovšem v realizačním. Novým hlavním trenérem se stává Rubin Kuzmanoski. Čtyřiačtyřicetiletý Makedonec podepsal roční smlouvu s opcí na další sezonu, naposledy vedl loni na podzim kosovský klub KHF Priština, se kterým startoval v evropských pohárech. Dosavadní kouč Richard Řezáč zaujme pozici asistenta.

 

Podepsáno. Nový trenér Slavie Praha Rubin Kuzmanoski při podpisu smlouvy s prezidentem klubu Richardem Tomanem (vpravo).


Rubin Kuzmanoski vystudoval v rodné Makedonii Fakultu tělesné výchovy, následně získal profesionální házenkářskou licenci A. Jako hlavní trenér vedl makedonské juniorky, se kterými dvakrát postoupil na mistrovství světa i Evropy. V letech 2015 až 2017 vedl Prištinu, se kterou v obou ročnících vyhrál Kosovský pohár i kosovskou Superligu.

 

„Jsme spolu v kontaktu od srpna loňského roku, kdy jsme se ve Skopji sešli k návrhu smlouvy na trénování ve Slavii,“ popisuje první kontakty s novým trenérem prezident DHC Slavia Praha Richard Toman a doplňuje: „Rubin byl tou dobou vázaný smlouvou v Prištině, takže angažmá ve Slavii nepřicházelo v úvahu. S kosovským klubem se nedohodl na prodloužení smlouvy, takže se mohl v klidu věnovat studiu licence Master Coach, kterou letos v prosinci dokončí.“

 

Kuzmanoski už si byl v Praze prohlédnout zázemí klubu, halu a budoucí bydliště. Zúčastnil se čtyř tréninků s týmem před jeho „odchodem“ na dovolenou. Navázal spolupráci s Richardem Řezáčem, který mu v začátcích pomůže s adaptací na české prostředí. Nový trenér se do Prahy vrátí začátkem července před startem přípravy na novou sezonu. Následně odjede s družstvem na kondiční soustředění do Tachova.

 

„Seznámil jsme se s tréninkovým i zápasovým prostředím, jde o velice kvalitní sportovní zázemí včetně regenerace,“ poznamenal Kuzmanoski při svém pobytu v Praze a k týmu slávistek uvedl: „Viděl jsem sice jen pár tréninků, ale mohu říci, že družstvo má ohromný potenciál. Na tréninku byly i hráčky z juniorské kategorie a ty vypadají velice nadějně. Kádr budeme ještě řešit a pokud vím, prezident klubu Richard Toman dolaďuje záležitosti ohledně možného doplnění nebo rozšíření kádru a bude jednat i s těmi hráčkami, které uvažují o ukončení kariéry. Smlouvu mám na jeden rok s opcí ze strany Slavie a ta mi dala jasný úkol: pozměnit některé poziční složení družstva a připravit tým k bojům o tituly jak v česko-slovenské MOL lize, tak v následném českém play-off. Což mě pochopitelně láká a těším se až začneme pracovat.“

 

Trenérský tým pro sezonu 2018-2019. Hlavní trenér Rubin Kuzmanoski a jeho asistent Richard Řezáč (vlevo).


Detaily příchodu nového trenéra a také další změny nejen v realizačním týmu vysvětluje prezident Richard Toman v následujícím rozhovoru pro internetové stránky klubu.

 

Když dochází ke změně na pozici hlavního trenéra A-týmu, hodnotíte tedy uplynulou sezonu jako neúspěšnou?

To v žádném případě! Obhájili jsme druhé místo v českém play-off a v česko-slovenské MOL lize jsme skončili také na vynikajícím druhém místě! Změna na trenérském postu je průsečíkem několika faktorů. Trenér Richard Řezáč je s některými hráčkami ve družstvu už pět let, ony znají jeho, on zase je a myslím, že je potřeba dodat všem stranám nový impuls. Navíc Richard není profesionální trenér, chodí do civilního zaměstnání a skloubit pracovní a trenérské povinnosti při dospívání jeho dvou dcer je leckdy nadlidský úkol… (smích) Za obětavou a kvalitní práci patří „Řízkovi“ velké poděkování! Klub ale zkrátka potřebuje profesionálního trenéra, kterého jsme neměli deset let. Dalším, ale téměř nejdůležitějším faktem je nutnost mít trenéra s licencí A v domácí lize a s licencí Master Coach pro evropské poháry. Z dotačních peněz od státu nemůžeme pochopitelně platit pokuty za nedodržení licenční politiky ČSH ani EHF. To samé platí i pro sponzorské peníze.

 

Jaké další změny se udějí v kádru pro příští sezonu?

Richard Řezáč se s panem Kuzmanovskim seznámil během jeho pobytu v květnu v Praze, kdy se byl trenér podívat na čtyři tréninky, a kdy jsme doladili podmínky smlouvy. Richardovi jsme nabídli pozici asistenta a jsem velice rád, že ji přijal a my tak neztrácíme velikého slávistického patriota! Dosavadnímu asistentovi Františkovi Štikovi se pokusíme najít jinou pozici v klubu, pro družstvo byl přínosem a za odvedenou práci mu patří také poděkování.

 

A změny v hráčském kádru?

Víme, že do švédského IFK Kristianstatu odchází brankářka Petra Kudláčková. Jinak jednáme o hostování Evy Svobodové do DHC Plzeň. Přijít na studia do Prahy by mělo duo sester Fryčákových ze Zory Olomouce, se kterou jsme se již na podmínkách domluvili. Samozřejmě jednáme i o doplnění kádru na brankářském postu, ale zatím nemáme uzavřenou žádnou novou smlouvu, ale fanoušky budeme informovat jakmile nastane nějaký posun.

 

Kdy nový trenér převezme družstvo a proběhne letní příprava?

Přípravu na novou sezonu zahájíme ve středu 11. července, kdy také trenér Kuzmanoski přiletí do Prahy. Po třech dnech v Praze odjede s týmem na desetidenní soustředění do Tachova. Pak se družstvo rozdělí na hráčky nestudující vysokou školu a na zbytek. Vysokoškolačky posílené o olomoucké sestry Vendulu a Terezu Fryčákovy vyrazí na akademické mistrovství světa do chorvatské Rijeky, ostatní tři až čtyři hráčky budou pokračovat v přípravě se slávistickými juniorkami. Protože ostatní české kluby neuvolnily z důvodu přípravy na sezonu své hráčky na akademické mistrovství světa, dá se říci, že na něm bude Českou republiku reprezentovat slávistické družstvo. Jeho trenérem bude Richard Řezáč a Rubin Kuzmanoski se přijede na větší část mistrovství podívat, aby mohl být v kontaktu jak se svými hráčkami, tak se svým asistentem. Po akademickém mistrovství světa bude příprava pokračovat v Praze, o víkendu 11. a 12. srpna pojede A-tým jako každoročně do Německa na turnaj. Následně se zúčastníme velice dobře organizovaného mezinárodním turnaje v Hodoníně. Poslední srpnový víkend odehrajeme domácí turnaj Slavia Cup 2018. Během celé přípravy absolvujeme A-tým 11 až 14 mezinárodních přátelských utkání.

 

Aktualizováno Středa, 04 Červenec 2018 10:40
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.