company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky podlehly v prvním finálovém duelu Mostu o jediný gól

Slávistky podlehly v prvním finálovém duelu Mostu o jediný gól PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Sobota, 12 Květen 2018 18:33

 

Házenkářky Slavie Praha prohrály v prvním utkání finálové série české části play-off MOL ligy na domácí palubovce s Baníkem Most 20:21, po poločase 6:12. Slávistky se skvěle vrátily do zápasu, který se pro ně nevyvíjel dobře, když ve dvanácté minutě prohrávaly 1:7. „Je to škoda, protože druhý poločas jsme odehráli o dvě stě procent lépe než první,“ hodnotil trenér Slavie Praha Richard Řezáč. Druhé finálové utkání se hraje v sobotu 19. května v Mostu. Případný třetí zápas by byl na programu v neděli 20. května opět v Mostu.

 

MOL liga –finále play-off české části

1. zápas

Slavia Praha – Baník Most 20:21 (6:12)

To se nemělo stát. Začátek prvního finále slávistkám vůbec nevyšel a po dvanácti minutách prohrávaly 1:7. U šestibrankového rozdílu zůstalo až do konce prvního dějství.

 

„Co jsem si za stavu 1:7 říkal?“ zeptal se sám sebe kouč Řezáč a také hned odpověděl: „Vlastně nic. Viděl jsem, že naše hra je špatná, že hrajeme bojácně, měli jsme strach cokoliv udělat. Ale pod ten tlak jsme se dostali sami, když jsme hned v úvodu utkání neproměnili tři čtyři čisté gólové šance. Přestože jsme se na to připravovali, tak jsme ten úvod nezvládli. K tomu jsme dostávali jednoduché branky a my jsme nebyli schopní střílet. Hráčky, od kterých se to čeká, tak… Místo toho, aby vystřelily, tak radši přihrály a zbytečně jsme ztráceli míče. Čtrnáct technických chyb za poločas s Mostem je prostě moc a těžko se na to vyhrává. Tam byl největší rozdíl.“

 

Přišla přestávka a v ní bouře v kabině, kterou Řezáč emotivně a bez zábran popsal: „To už jsme se nebavili o technických věcech, ale mluvili jsme o přístupu a o nasazení v druhé půli. Přiznám, že jsem mále ztratil hlas, možná vypadala i nějaká tabulka z okna. Holky potřebovaly něčím nakopnout a nebylo jiné řešení, než si to vyříkat po chlapsku.“

 

Slávistky předvedly skvělou stíhací jízdu a začátek druhé půle patřil jim a během osmi minut srovnaly skóre, když vyrovnaly na 15:15. „To jsem byl spokojený, protože jsem viděl, že odhodlání utkání zvrátit v holkách je. Nechybělo moc a povedlo se nám to. Ale takové obraty, zvlášť s Mostem, stojí mraky sil,“ poznamenal Řezáč a chválil: „Druhý poločas nebyl z naší strany vůbec špatný, naopak jsme se o sto, spíš dvě stě procent zlepšili. Za první půli se musíme stydět sami před sebou i diváky, protože jsme nepředváděli naši hru.“

 

Konec utkání přinesl skvělou házenou a velké drama. „Přesto jsme se dokázali do utkání vrátit. Ale to stálo velmi mnoho sil, které nám pak v samotném konci zřejmě chyběly. Když jsme se dotáhli, tak bylo na Mostu vidět, jak si není jistý, jak se strachuje o výsledek. Museli vystřídat brankařku a najednou to utkání bylo zajímavé,“ konstatoval Řezáč a na otázku, co jeho svěřenkyním na konci chybělo, aby zápas definitivně zvrátily ve svůj prospěch, odvětil: „Především chladná hlava, kdy jsme minutu a půl do konce zbytečně udělali technickou chybu. To mě mrzí, protože jsme mohli zápas zdramatizovat a třeba ho po tom průběhu zremizovat a dotáhnout až k rozhodujícím sedmimetrovým hodům.

 

Odveta a případný rozhodující duel série hrané na dva vítězné zápasy se hrají příští víkend v Mostu: „Nyní jsme dali holkám dva dny volna, aby si odpočinuly a přišly s chutí a s náladou, s jakou jsme to dnešní utkání končily. Pevně věřím, že čtyři dny na konsolidaci v hlavě a na přípravu stačí.“

 

A o čem bude příprava? „Hlava už tady „nemá“ co dělat, protože se holky přesvědčily, že nemusejí hrát pod tlakem, že mohou hrát naši hru, na kterou se připravujeme. Ve druhém poločase plnily taktické pokyny, o kterých jsme mluvili. Bylo to o přístupu,“ uzavřel trenér Slavie Praha Richard Řezáč.

 

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Motejlová, Míšová 1, Novotná 1/1, Večeřová 1, Jačková 2, Tulipánová 1, Pokorná 2, E. Svobodová, M. Svobodová, Galušková 4/1, Šetelíková 5, Chlupová, Kvášová 3. Trenéři: Řezáč a Štika.

 

Nejvíce branek Baník Most: Szarková 6, Zachová a Maňáková po 4, Kováčová 3

 

Rozhodčí: Frieser, Kravuliš. Sedmimetrové hody: 3/2 – 0. Vyloučení: 3:4. Diváci: 360. Stav série: 0:1.

 

Program finále Baník Most – Slavia Praha

Sobota 19. května 2018 – 18.00 hodin, druhý zápas, Baník Most – Slavia Praha

Neděle 20. května 2018 – 18.00 hodin, případný třetí zápas, Baník Most – Slavia Praha

Časy začátků obou utkání v Mostu může ovlivnit případná účast českých hokejistů v semifinále a v zápasech o medaile mistrovství světa v hokeji.

 

 

Aktualizováno Úterý, 15 Květen 2018 14:12
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.