Hlavní strana Ženy Aktuality Baník Most – Slavia Praha 13:23. To není chyba. Pražanky berou stříbro z MOL ligy

Baník Most – Slavia Praha 13:23. To není chyba. Pražanky berou stříbro z MOL ligy PDF Tisk Email
Čtvrtek, 19 Duben 2018 19:11

Toto čekal málokdo. Házenkářky Slavie Praha deklasovaly v předehrávce posledního 26. kola základní části MOL ligy Baník Most na jeho palubovce 23:13, po poločase 11:6 a před sobotními zápasy si zajistily stříbrnou medaili ze společné česko-slovenské soutěže. Celkovými vítězkami jsou právě mostecké házenkářky, které se o svém triumfu rozhodly již před dvěma týdny.

MOL liga – 26. kolo

Baník Most – Slavia Praha 13:23 (6:11)

Duel nejlepších českých celků posledních let začal rychlou přestřelkou, kdy se oba celky vystřídaly ve vedení. Slavia, Most, Slavia. Ta nakonec v 11. minutě jako první odskočila na rozdíl dvou branek. A poté, co se domácí střelkyně na deset minut odmlčely, si Pražanky vypracovaly rozhodující náskok, na který už Mostečanky nezareagovaly. Také proto, že v prvním poločase vstřelily pouze šest branek. A o jedinou trefu se zlepšily se druhém dějství. To slávistkám se dál dařilo a nakonec vyhrály desetigólovým rozdílem.

„Mostečtí měli výpadek v základní sestavy, kdy jim vypadla i Simona Szarková. Takže neměli tu potřebnou sílu z levé strany a my jsme toho dokázali využít hned v prvním poločasu, kdy jsme Most ubránili. Zastupitelnost na levé spojce jsme měli lepší než Most,“ poznamenal trenér Slavie Praha Richard Řezáč a doplnil: „Utkání bylo do poloviny první půle vyrovnané, pak jsme se rychlými protiútoky a kvalitní druhou vlnou dostali do zakončení. Měli jsme výborné brankařky, které podpořily výbornou obrannou hru.“

Slávistky se po ročním „výpadku“ vrátily na medailové pozice česko-slovenské soutěže. Loni skončily čtvrté. „Medaile z MOL ligy nás těší, už proto, že si ji holky za celoroční práci zaslouží,“ ocenil sví svěřenkyně kouč Řezáč, podle něhož je výsledek z Mostu přínosem a povzbuzením před českou částí play-off. „Po psychické stránce se můžeme cítit na koni. Dokázali jsme si, že se s Mostem dá hrát, play-off může být letos velice zajímavé,“ uzavřel trenér Slavie Praha Richard Řezáč.

Slavia si na svého soupeře pro semifinále českého play-off počká do soboty. Bude jím jedem z trojice Zora Olomouc, Sokol Poruba, SHK Veselí nad Moravou. Play-off začne v sobotu 28. dubna a Slavia bude hrát na hřišti soupeřek.

Nejvíce branek Baníku Most: Zachová 3/3, Jungová, Buchnerová po 2.

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Motejlová, Míšová, Novotná 2, Večeřová 3, Jačková 5, Tulipánová, Pokorná 5/3, M. Svobodová 1, Franková 1, Galušková 3, Šetelíková 1, Chlupová 1, Kvášová. Trenéři: Řezáč a Štika

Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 6/3 – 4/3. Vyloučení: 3:5. ČK: Galušková. Diváci: 925

Program posledního 26. kola základní části – sobota 21. dubna: Duslo Šala – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Zora Olomouc – HC Zlín, Sokol Písek, AS Trenčín, Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov, SHK Veselí nad Moravou – HK Hodonín.

Play-off začíná 28. dubna 2018, mistr bude znám nejpozději 20. května 2018.

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Duben 2018 19:14