company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Stříbro nebo bronz?

Stříbro nebo bronz? PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Úterý, 17 Duben 2018 11:14

 

Bod přinese stříbro. Ale ani prohra nemusí znamenat smutek. Házenkářky Slavie Praha se utkají ve čtvrtek 19. dubna od 18.00 hodin v Mostu s tamním Baníkem v posledním kole základní části MOL ligy. Vědí, že zlato ve společné česko-slovenské soutěži jim „vyfoukly“ právě Mostečanky. Stříbro získají svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky, pokud minimálně remizují. Také v nasazení pro českou část play-off zůstanou slávistky za Mostem na druhém místě.

 

Vše mají ve svých rukách. Pokud by však Pražanky v Mostu prohrály, záleží barva jejich medaile na výsledku z Michalovců, kde domácí Iuventa hostí ŠŠK Prešov. Při porážce Slavie v Mostu a vítězství Michalovců, by do Prahy putoval bronz. Prohra Slavie a jakýkoliv zisk Prešova v Michalovcích znamenají stříbro. Matematika je jasná. Rozhodne se na hřišti.

 

Trenér Slavie Richard Řezáč věří, doufá, přeje si, aby to bylo už ve čtvrtek. A to se může stát. Stačí jediné. Bodovat na půdě tradičního rivala. Utkání v Mostu se předehrává, protože v tamní hale se o víkendu koná akce „neslučitelná“ s házenou.

 

Hned v neděli po sobotním duelu v Bánovcích nad Bebravou absolvovaly slávistky regenerační blok, od pondělí se přípravují na Most. V úterý a ve středu k tréninkům přidají také videorozbory.

 

„Panuje mezi námi zdravá rivalita, takže jsem přesvědčený, že ten zápas bude mít náboj i kvalitu. Ani jeden ho nevypustíme,“ říká směr ke čtvrtečnímu vrcholu základní části v Mosti Řezáč a doplňuje: „Už také proto, že bychom se rádi potkali ve finále českého play-off. Vítězství by nám prospělo i z psychického hlediska, byli bychom na tom lépe než soupeř.“

 

Na otázku, co je důležitější, jestli stříbro nebo výhra nad tradičním soupeřem, Řezáč odpovídá: „Podle toho, jak se to vyvinulo, tak by bylo nejhezčí tam vyhrát. Na bod se hraje velmi těžko a nedá se nic plánovat. Ale moc dobře víme, že jakýkoliv bod z Mostu nám přinese stříbro, stejně jako že případná porážka nás s největší pravděpodobností odsuzuje na třetí místo.“

 

„Bylo by to fajn…,“ zasní se Řezáč, ale hned se „probudí“: „Prioritou je však přípravou na play-off. Samotnou největší motivací by bylo ten Most porazit. A věříme, že se s nimi utkáme ve finále. A tam ho porazit. Myslím, že každá z našich hráček to tak má. A nepotřebují k tomu nic speciálního dodávat.“

 

Kromě dlouhodobě zraněných, se v sobotu objevila komplikace u spojky Hany Kvášové. „Její zdravotní stav není úplně ideální, uvidíme, jestli se podaří do čtvrtka doléčit. Nebo budeme muset hrát s alternativou ostatních spojek. Pokud by to však mělo být na úkor toho, že nebude stoprocentně fit, tak bychom ji nasadili minimálně, protože náš čekají ještě důležitější zápasy v play-off,“ objasňuje Řezáč, který „po očku“ sleduje také možné varianty soupeře pro české semifinále play-off. „Ale jen zpovzdálí a necháme se překvapit, kdo na nás padne. Je to 50 na 50, jestli Zora Olomouc nebo Veselí nad Moravou. Speciální přání nemáme a tím se momentálně nezaobíráme,“ uzavírá kouč Slavie Praha Richard Řezáč.

 

Program posledního 26. kola základní části – čtvrtek 19. dubna 18.00 hodin: Baník Most – Slavia Praha; sobota 21. dubna: Duslo Šala – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Zora Olomouc – HC Zlín, Sokol Písek, AS Trenčín, Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov, SHK Veselí nad Moravou – HK Hodonín.

 

Play-off začíná 28. dubna 2018, mistr bude znám nejpozději 20. května 2018.

 

 

Aktualizováno Úterý, 17 Duben 2018 11:16
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.