company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Trenér Řezáč velí: Nic nepodcenit a vyhrát

Trenér Řezáč velí: Nic nepodcenit a vyhrát PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 11 Duben 2018 16:20

 

A je to tady. Buď a nebo. Ale má to větší rozsah, než jen že házenkářky Slavie Praha musejí vyhrát ve 25. kole MOL logy na palubovce Sokola RMK Bánovce nad Bebravou, aby si udržely naději na celkové vítězství. Tím „rozsahem“ je jakákoliv bodová ztráta vedoucího Baníku Most.

 

Tabulka mluví jasně. První Most, 39 bodů. Druhá Slavia, 36 bodů. Třetí Iuventa Michalovce, 34 bodů. Čtvrté Duslo Šala, 32 bodů. Jelikož Slavia má po sobotní remíze v Šale s tímto slovenským týmem lepší poměr vzájemných zápasů, mohly se svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky radovat už minulý víkend z medaile z MOL ligy. „To nás sice těší, ale my míříme nejvýš,“ říká Řezáč a uvědomuje si, o co jeho hráčky přišly v sobotu dvě sekundy před koncem utkání v Šale, když domácí vyrovnali: „Dostali jsme se do role čekatelů. Situaci nemáme ve svých rukách a musíme spoléhat na pomoc Olomouce.“

 

Ano, je to tak. Pouze ztráta Baníku v domácím duelu se Zorou Olomouc „přihraje“ slávistkám možnost zahrát si v posledním kole v přímém souboji v Mostu o titul z MOL ligy. Má to však ještě jednu podmínku, Slavie musí zvítězit v Bánovcích.

 

„Pohled na tabulku je jasný, stejně jako to, že vítězství z Bánovců prostě přivézt musíme. Ale… Určitě to nebude tak, že přijedeme a ono nám samo spadne do klína. Musíme si odpracovat celých 60 minut,“ nabádá Řezáč a informuje: „A to bude těžké, zvlášť poté, co si většina družstva v týdnu prošla střevními problémy. Takže příprava rozhodně není optimální. I přesto bychom v Bánovcích měli být dominantní.“

 

Zápasy Bánovců má Řezáč nastudované, ví, co jeho tým čeká a na koho se připravit: „Klaudia Michnová, ta určuje výkon celého družstva. Když se rozehraje ona, tak pro tým dokáže připravit spoustu šancí a sama hodně gólů dá. Takže na ni si musíme dát největší pozor. Víme i z jiných zdrojů, že Bánovce se každým zápasem zlepšují. Takže tam nechceme zaváhat.“

 

Řezáč přiznává, že v některých utkáních, měly jeho svěřenkyně potíže s koncentrací, zvlášť pokud šlo o soupeřky ze spodní poloviny tabulky. A Bánovce jsou třetí od konce, v dosavadním ročníku získaly o 29 méně bodů než slávistky. „Holky vědí, o co hrají. O naději se porvat o prvenství v MOL lize. Což je podmíněné naším plným bodovým ziskem a ztrátou Mostu. Ale stoprocentně pořád bojujeme minimálně o druhé místo. Prohrou bychom si k němu zavřeli všechny cesty,“ varuje Řezáč, který s nadsázkou vypráví o tom, jak důležitý bude duel Most-Olomouc: „Do Olomouce jsme poslal vzkaz, že jim budeme držet palce a budeme jim přát, aby se jim v Mostu podařilo utrhnout nějaký bod.“

 

„Ne, ne… Nebudeme zápas v Mostu poslouchat,“ reaguje Řezáč na to, jestli bude chtít mít aktuální informace z Mostu. „Pro nás bude nejdůležitější, jak my sami odehrajeme ten zápas v Bánovcích. Nic nesmíme podcenit a musíme vyhrát. Výsledkem z Mostu se nebudeme zabývat. Až ho po utkání zjistíme, tak budeme vědět, jak na tom jsme před posledním kolem,“ uzavírá trenér Slavie Praha Richard Řezáč.

 

Věc se má i tak, že až na Zlín všichni v posledních dvou kolech hrají o postup nebo záchranu. I Bánovce. Pokud nechtějí spoléhat na ztráty Trenčína a chtějí si uhrát postup do slovenského play-off samy, měly by jednou vyhrát. Olomouc bude hrát v Mostu o udržení poslední postupové příčky do českého play-off. Motivace je tedy zaručená, zvlášť když Veselí ztrácí jen dva body. Ke stříbru z MOL ligy může slávistkám také Sokol Poruba, který také bojuje o postup do čtveřice vyvolených. Hostí Iuventu Michalovce.

 

Slávistky mohou celou soutěž vyhrát, ovšem jen s pomocí Olomouce. Mohou skončit druhé, což si mohou uhrát sami, pokud dvakrát vyhrají. Nebo se „mohou“ propadnout „až“ na třetí místo.

 

Program 25. kola MOL ligy – pátek 13. dubna: AS Trenčín – Duslo Šala; sobota 14. dubna – 15.00 hodin: Sokol Poruba – Iuventa Michalovce, 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Slavia Praha, Baník Most – Zora Olomouc, HK Hodonín – Sokol Písek, neděle 15. dubna: ŠŠK Prešov –  SHK Veselí nad Moravou.

 

Program posledního 26. kola základní části – čtvrtek 19. dubna 18.00 hodin: Baník Most – Slavia Praha; sobota 21. dubna: Duslo Šala – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, Zora Olomouc – HC Zlín, Sokol Písek, AS Trančín, Iuventa Michalovce – ŠŠK Prešov, SHK Veselí nad Moravou – HK Hodonín.

 

Program Slavie Praha v druhé části sezony

Čtvrtek 19. dubna 2018 – 18.00 hodin: Baník Most (venku)

 

Play-off začíná 28. dubna 2018, mistr bude znám nejpozději 20. května 2018.

 

 

Aktualizováno Středa, 11 Duben 2018 16:23
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.