company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Řezáč: Nedívat se doleva doprava, hrát podle sebe a vyhrát

Řezáč: Nedívat se doleva doprava, hrát podle sebe a vyhrát PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pondělí, 26 Březen 2018 17:00

 

Po volném kole a reprezentační přestávce čeká na házenkářky Slavie Praha putování za vítězstvím v MOL lize, případně za jednou z medailí. Oboje mají svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky ve vlastních rukách. Pokud vyhrají všechny čtyři zbývající duely společné česko-slovenské soutěže, pověsí jim ve čtvrtek 19. dubna na krk zlaté medaile. První překážka se jmenuje Zora Olomouc. A k překonání bude již tento čtvrtek, ano, a pozor, kvůli velikonočním svátkům se hraje skutečně již ve čtvrtek 29. března od 18.00 hodin v hale ve Vršovicích.

 

Olomouc zvítězila v posledním ligovém utkání v Šale 28:25, udělala velký krok k českému play-off. A zároveň usnadnila slávistkám cestu ke stupňům vítězů v MOL lize. Pro mnohé šlo o překvapivý výsledek, protože výhra by držela Šalu ve hře o celkové prvenství. Místo toho se „nakopla“ Olomouc.

 

„Nevyděsilo mě to. Předpokládal jsem, že tam Olomouc dokáže uhrát dobrý výsledek. Ale že zahraje až takto dobrý výsledek, tak se jen potvrzuje, že Olomouc jde výkonnostně nahoru a nečeká nás lehký soupeř,“ hodnotil a předpovídal kouč Řezáč zároveň. Duelů Olomouce viděl v záznamech více, soupeřky má přečtené, ale… Jeho přípravu komplikují starty hráček v seniorské i juniorské reprezentaci. „Uvidíme, v jakém stavu se hráčky z akcí vrátí. Věřím, že rychle zapadnou zpět, protože nás čeká nejdůležitější část sezony. Nemyslím to jako výmluva a ani jako alibi, ale Olomouc měla teď krásné dva týdny družstvo pohromadě, protože v národním týmu nikoho neměli,“ objasnil Řezáč, který na dálku Olomoučankám poděkoval za pomoc. Zároveň si však uvědomuje sílu vyslaného herního signálu.

 

„Přesně tak. Olomouc zřejmě vzala Šale šance na medaili z MOL ligy a asi také i přeskočit Michalovce mezi slovenskými kluby. Pro nás jde o pozitivním výsledek směrem k celkovému pořadí MOL ligy. Ale na druhou stranu Olomouc potvrdila, že se neustále zlepšuje. Nezbývá než se pořádně připravit, abychom nevyhořeli jako Šala v koncovce. Tam byl největší rozdíl. Olomouc z minima vytěžila maximum a Šala naopak zahazovala šance,“ pravil Řezáč a dodal: „Nepřemýšlíme nad tím, že bychom na někoho hráli osobní obranu. Víme, že se jejich výkonnost opírá o vyrovnanou spojkovou řadu – Kubáčková, Hurychová, Růžičková, Gajdošíková, Salašaová. Mají pět kvalitních spojek a když jim zápas vyjde a jsou schopné se doplňovat, tak dokážou být hodně nebezpečné. A to všechno je podpořené výkonem brankářky Raškové, která umí zápasy proti silným soupeřům.“

 

Taktiku vyřeší duo Řezáč-Štika až těsně před zápasem s ohledem na zdravotní a výkonnostní stav hráček. Jedno však ví: „Potřebujeme trpělivý výkon, který přinese ovoce. Zjistili jsme to už na podzim při prvním vzájemném utkání v Olomouci. Vzpomínám si, že jsme tam vyhráli o branku a to jen kvůli tomu, že jsme byli netrpěliví a chtěli jsme utkání strašně rychle zlomit. A přestože jsme se dostali do vedení o dvě tři branky, tak Olomouc byla schopná manko stáhnout. Takže teď trpělivost, disciplína a proměňování šancí. Jinak bychom se dostali do problémů.“

 

Matematiku v podobě rovnice čtyři vítězství, rovná se prvenství v MOL lize Řezáč nepropočítává. „Nemám to takto v hlavě. Hrajeme dvě těžká utkání venku, v Šale a končíme v Mostě. Z dlouhodobých statistik víme, že tyto zápasy jsou těžké, a ne vždy se nám je podaří se ctí odehrát. Čeká nás velký úkol, ale… Nekoukáme doleva doprava, jdeme od zápasu k zápasu, připravujeme se na jednotlivé soupeře a pokud je dokážeme zvládnout, můžeme být spokojení,“ uzavřel kouč Slavie Praha Richard Řezáč.

 

Program 23. kola MOL ligy – středa 28. března: HC Zlín – SHK Veselí nad Moravou, HK Hodonín – Duslo Šala; čtvrtek 29. března – 18.00 hodin: Slavia Praha – Zora Olomouc, Sokol Poruba – Sokol Písek, Baník Most – Iuventa Michalovce, ŠŠK Prešov – AS Trenčín.

 

Předběžný program Slavie Praha v druhé části sezony

Sobota 7. dubna 2018 – 15.00 hodin: Duslo Šala (venku)

Sobota 14. dubna 2018 – 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou (venku)

Čtvrtek 19. dubna 2018 – 18.00 hodin: Baník Most (venku)

 

Play-off začíná 28. dubna 2018, mistr bude znám nejpozději 20. května 2018.

 

 

Aktualizováno Pondělí, 26 Březen 2018 17:02
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.