company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Boj o medaile v MOL lize: Slavia hostí Michalovce

Boj o medaile v MOL lize: Slavia hostí Michalovce PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 07 Březen 2018 12:48

 

Boj o medaile v ženské házenkářské MOL lize vrcholí. Do konce základní části zbývá pět kol. A Slavia Praha v nich narazí na hlavní soupeřky v bojích o stupně vítězů. Začne zostra, v neděli 11. března od 17.00 hodin se v 21. kole utkání na vlastní palubovce ve Vršovicích s obhájkyněmi titulu a vítězkami posledních čtyř ročníků česko-slovenské soutěže Iuventou Michalovce.

 

Následovat bude poslední domácí duel základní části 29. března proti Zoře Olomouc a vyvrcholení přinese venkovní trojboj v pořadí Duslo Šala, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou a Baník Most. Pak přijde na řadu českého play-off, do kterého se svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky již kvalifikovaly.

 

Ale teď je na řadě Iuventa Michalovce. „Viděl jsem jejich poslední ligový zápas s Olomoucí. A také Michalovce mají svoje problémy, protože v sestavě nějaká jména chyběla. Nevím, jestli z dlouhodobých nebo krátkodobých důvodů,“ shrnul své poznatky kouč Řezáč a k soupeři pravil: „Jestli chceme pomýšlet na úspěch v MOL lize a také v českém play-off, tak bychom se měli snažit doma je porazit a tím jim odskočit v tabulce. Už několikrát jsme si říkali, že mají nějaké problémy, a že bych byla šance je porazit, ale… Oni se však na zápas s námi nebo s Mostem či s Porubou dokáží dobře připravit i v okleštěné sestavě. Mají profesionálnější tým než my. Dokážeme s nimi hrát každý zápas, doma lépe než u nich, ale nespecifikoval bych to tak, že nyní je za poslední roky ta největší šance. Je to zápas jako každý a uděláme vše proto, abychom byli úspěšní.“

 

Podle Řezáče hra Michalovců momentálně stojí na Wollingerové a Holešové na křídle. „Ale záležet bude, jak se k nim zapojí ostatní hráčky. Pozor si budeme muset dát také na zkušenou Trehubovou, která nyní nastupuje na křídle. Ten zápas však bude spíš o nás a o naší hře, jak dokážeme ubránit Wollingerovou, která přináší myšlenku a góly, ale také jejich méně zkušené hráčky. Musíme být připravení na to, že se s nimi budeme tahat celých šedesát minut, podle mě se bude rozhodovat až v samotném závěru. Na to se musíme nachystat v hlavách, tak i takticky,“ doplnil Řezáč.

 

Samostatnou kapitolou jeho týmu byly, jsou a budou góly. Při sobotním utkání ve Veselí se jich slávistkám nedostávalo. Neproměnili 15 vyložených brankových příležitostí. „Veselí jsme si hned v pondělí rozebrali na videu, v úterý jsme odehráli přípravný zápas proti juniorce ČR a dovolím si říct, že jsme si střelecky spravili chuť. Doufám, že si děvčata z utkání ve Veselí vzala ponaučení, že, ať proti nám stojí jakákoliv brankářka, tak prostě koncovka musí být diametrálně odlišná než v sobotu,“ popsal Řezáč, který v porovnání s jinými zápasy přidá do přípravy o jednu videoporadu navíc. „To proto, abychom dokázali dobře analyzovat jejich hru a byli připravení na každý jejich pohyb,“ vysvětlil trenér Slavie Praha Richard Řezáč.

 

Slavia nastoupí proti Michalovcům kompletní a v nejsilnější možné sestavě.

 

Program 21. kola MOL ligy – 9. března: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – SHK Veselí nad Moravou; sobota 10. března: Sokol Poruba – HK Hodonín, Baník Most – Sokol Písek, ŠŠK Prešov – Duslo Šala; neděle 11. března – 17.00 hodin: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, HC Zlín, AS Trenčín.

 

Předběžný program Slavie Praha v druhé části sezony

Čtvrtek 29. března 2018 – 17.00 hodin: Zora Olomouc

Sobota 7. dubna 2018 – 15.00 hodin: Duslo Šala (venku)

Sobota 14. dubna 2018 – 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou (venku)

Sobota 21. dubna 2018 – 18.00 hodin: Baník Most (venku)

 

Play-off začíná 28. dubna 2018, mistr bude znám nejpozději 20. května 2018.

 

 

Aktualizováno Středa, 07 Březen 2018 12:52
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.