company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Jsme komplet a v plné zbroji, vzkazuje Řezáč do Veselí

Jsme komplet a v plné zbroji, vzkazuje Řezáč do Veselí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pátek, 02 Březen 2018 09:02

 

Do jediného sobotního odpoledne se vejde program kompletního 20. kola MOL ligy házené žen. Slavia Praha se od 17.00 hodin představí ve Veselí nad Moravou, pro které jde o jeden z klíčových zápasů pro kvalifikaci do české části play-off. Domácím momentálně patří mezi českými kluby pátá příčka, se čtvrtým Sokolem Poruba však mají stejně bodů.

 

Svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky hájí medailové pozice v MOL lize, jsou druhé o bod za vedoucím Baníkem Most. Pokud by ve Veselí vyhrály a Prešov doma porazil Porubu, Slavia by již nyní bez ohledu na výsledky v dalších kolech postoupila do českého play-off. „Už takto brzy? Až takto spočítané to nemám. Je to fajn, ale my se nechceme zaobírat tím, jestli už postupujeme nebo ne. My jdeme do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. Takže se chceme i v MOL lize porvat o co nejlepší umístění,“ říká před duelem ve Veselí kouč Richard Řezáč.

 

Na otázku, zda se pro něj důležitější celkový výsledek ve společné česko-slovenské lize a nebo v následném play-off o český titul, Řezáč odpovídá: „Z našeho pohledu je pro nás důležitější co nejlépe uspět v české části play-off. Tam směřujeme naše dlouhodobé cíle. Ale protože to spolu vlastně souvisí, jde o spojené nádoby, tak bychom rádi uspěli i v MOL lize.“

 

Veselí dokázalo v probíhající sezoně jako první porazit dlouhodobé vládkyně z Michalovců, v minulém kolem o jedinou trefu podlehlo v Olomouci. „V těchto kolech začíná jít do tuhého. Veselí, Poruba a Olomouc by chtěly postoupit do play-off, ale jeden z nich vypadne. Tuším, že v domácích utkáních budou všichni odvádět maximum, aby obraly o body některý z lépe postavených týmů,“ poznamenává Řezáč a tuší, co jeho tým na východě Moravy čeká: „Doma jsou bezpochyby silnější než venku. Pomůže jim také prostředí. V hlavách musíme být připravení na to, že Veselí nezlomíme hned na začátku a budeme se s nimi prát celých 60 minut. To jsem viděli v jejich utkání v Olomouci, kdy prohrávali o deset branek, ale za 15 minut vyrovnali. Musíme být obezřetní. Hra Veselí se ‚motá‘ kolem hráček Šustková, Olšovská. Teď k tomu přibyla ještě Veselková, která se v posledních zápasech rozstřílela. Víme, proti komu nastupujeme a proto také stanovíme odpovídající taktiku. Musíme především najít recept na jejich kvalitní obranu, abychom se dokázali prosadit.

 

Řezáč viděl v záznamech dva zápasy sobotních soupeřek, na další dva se chystá a z nich hráčkám udělá detailní rozbor.

 

„Jsme zcela v pořádku, trénujeme v kompletním složení a bez omezení, takže nás nic nelimituje. Což mě těší, protože můžeme nastoupit v plné zbroji,“ „varuje Řezáč na dálku soupeřky a nechává nahlédnout do psychiky týmu: „Hraje se v sobotu, což je pro Slavii spíše výjimečný termín. Má to svá pro i proti. Páteční trénink nemůže být úplně intenzivní jako kdybychom hráli v neděli. Ale na druhou stranu je to o to lepší, že to, co na natrénujeme v pátek, tak hned v sobotu můžeme aplikovat, protože to děvčata mají více v hlavách.“

 

Program 20. kola MOL ligy – sobota 3. března – 17.00 hodin: SHK Veselí nad Moravou – Slavia Praha, Sokol Písek – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, HK Hodonín – HC Zlín, Iuventa Michalovce – Zora Olomouc, AS Trenčín – Baník Most, ŠŠK Prešov – Sokol Poruba.

 

Předběžný program Slavie Praha v druhé části sezony

Neděle 11. března 2018 – 17.00 hodin: Iuventa Michalovce

Čtvrtek 29. března 2018 – 17.00 hodin: Zora Olomouc

Sobota 7. dubna 2018 – 15.00 hodin: Duslo Šala (venku)

Sobota 14. dubna 2018 – 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou (venku)

Sobota 21. dubna 2018 – 18.00 hodin: Baník Most (venku)

 

Play-off začíná 28. dubna 2018, mistr bude znám nejpozději 20. května 2018.

 

 

Aktualizováno Pátek, 02 Březen 2018 09:04
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.