Hlavní strana Ženy Aktuality Přesně podle očekávání. Slávistky deklasovaly Písek

Přesně podle očekávání. Slávistky deklasovaly Písek PDF Tisk Email
Neděle, 25 Únor 2018 20:12

Házenkářky Slavie Praha deklasovaly v 18. kole MOL ligy Sokol Písek 29:17, po poločase 17:8 a nadále drží medailové pozice ve společné česko-slovenské soutěži. Pražanky jsou momentálně druhé o bod za vedoucím Baníkem Most. Třetí Iuventa Michalovce má stejně bodů jako Slavia, ovšem zápas k dobru. Tým trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky hraje v příštím kole v sobotu třetího března ve Veselí nad Moravou. Nejbližší domácí zápas Slavie je na programu v neděli 11. března od 17.00 hodin proti Iuventě Michalovce.

MOL liga – 18. kolo

Slavia Praha – Sokol Písek 29:17 (17:8)

Slávistky nedovolily soupeřkám ani na okamžik myslet na jiný výsledek než porážku. O svém vítězství rozhodly hned v prvních minutách. Po deseti minutách vedly 6:2 a využívaly velkých nepřesností ve hře Písku. Náskok rostl a rostl a ještě před poločasem dosáhl deseti branek.

Hana Kvášová proniká obranou Sokola Písek. | Foto: Ladislav Nussbauer

Také ve druhém dějství se vlastně hrálo na jednu branku, tedy píseckou, a slávistky navyšovaly rozdíl ve skóre, který se dostal až na rekordních 15 gólů. V samotném závěru hostující hráčky stav jen mírně korigovaly. Pro Slavii šlo sice o povinné, ale důležitý triumf s ohledem na medailové boje v MOL lize.

Trenér Slavie Praha Richard Řezáč: „Jsme spokojení se dvěma body a s výsledkem. Jasně, jde o povinné vítězství, ale i takové zápasy musíme odehrát a vyhrát. To se podařilo. Vstup se nám vydařil, 20 minut bylo zcela v pořádku. Pak ještě dalších deset ve druhé půli. Jinak jsme nespokojení se 14 technickými chybami. To je proti Písku prostě proti moc. Teď věříme, že se dáme zdravotně dohromady do dalších zápasů, které budou rozhodující pro celkové pořadí MOL ligy.“

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Míšová 3, Novotná 2, Jačková 3, Tulipánová 3, Pokorná 4, E. Svobodová, M. Svobodová, Franková 1, Galušková 2, Šetelíková 9, Chlupová 2, Kvášová 1. Trenéři: Řezáč, Štika.

Nejvíce branek Sokola Písek: Michková 5, Šelaisová 5/3, Součková 3.

Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 0 – 4/3. Vyloučení: 3:2. Diváci: 150.

Výsledky 18. kola MOL ligy: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – AS Trenčín 34:31, Baník Most – HK Hodonín 35:23, Zora Olomouc – SHK Veselí nad Moravou 25:24, Sokol Poruba – Duslo Šala 24:24, HC Zlín – ŠŠK Prešov 31:31.

Veronika Galušková v souboji s píseckými házenkářkami. | Foto: Ladislav Nussbauer