Hlavní strana Ženy Aktuality Kutlvašrová je zpátky a třemi góly pomohla k výhře v Prešově, Slavia hraje v neděli v Trenčíně

Kutlvašrová je zpátky a třemi góly pomohla k výhře v Prešově, Slavia hraje v neděli v Trenčíně PDF Tisk Email
Sobota, 03 Únor 2018 18:38

Házenkářky Slavie Praha zvítězily v utkání 16. kola MOL ligy na palubovce ŠŠK Prešov 24:19 po poločase 12:8, čímž mu oplatily podzimní domácí prohru. Svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky nadále drží bronzovou příčku ve společné česko-slovenské lize za vedoucí Iuventou Michalovce a Baníkem Mostem. Událostí je návrat bývalé reprezentantky Hany Kutlvašrové, která dres Slavie oblékla opět po devíti měsících, kdy oznámila konec kariéry.

Slávistky hned v neděli 4. února čeká předehrávka 18. kola, když se po cestě z východu Slovenska „zastaví“ v Trenčíně, kde se hraje od 18.00 hodin.

MOL liga - 16. kolo

ŠŠK Prešov - Slavia Praha 19:24 (8:12)

Domácí se poprvé a naposledy ujali vedení ve třetí minutě, Pražanky vzápětí vyrovnaly, následně se ujaly vedení. Prešovavnky s nimi držely krok a vyrovnané skóre do dvanácté minuty. Pak už se projevila větší zkušenost a sehranost slávistek, které si postupně budovaly náskok. Do poločasu čtyřgólový. Ten sice ještě na začátku druhého dějství ještě o kousek navýšily, ale… Po deseti minutách však o něj přišly, když se domácí přiblížili na dostřel jediné branky.

Poslední patnáctiminutovka patřila Pražankám, které využily slabšího okamžiku Východoslovenek a opět odskočily na pět gólů, které udržely až do závěrečného hvizdu. Splnily tak polovinu čtyřbodového plánu, který před výjezdem na Slovensko stanovil trenér Řezáč.

Nejvíce branek ŠŠK Prešov: Šutranová 6, Pavúková, Demajová po 4.

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Motejlová 1, Míšová, Novotná 3, Večeřová, Jačková 3, Tulipánová, E. Svobodová, M. Svobodová, Galušková 7/1, Šetelíková 7, Chlupová, Kutlvašrová 3.

Nedělní zápas v Trenčíně, který ve 14 duelech MOL ligy uhrál čtyři bodíky, bude podle Řezáče „o hlavě“. „Chceme potvrdit, že výkonnostní mezi oběma týmu je. Oni mladé a houževnaté, které nedávají kůži lacino. Tím, že budeme mít v nohách zápas v Prešově, k tomu cestování, tak to může být složitější,“ míní Řezáč a burcuje: „Navíc se musíme připravit především v hlavách, to utkání nesmíme podcenit. Důležitý bude start, abychom soupeřky rychle zlomili a dokázali je přehrát po všech stránkách.“

Výsledky 16. kola MOL ligy: HC Zlín – Baník Most 24:31, Sokol Písek – Iuventa Michalovce 20:41, HK Hodonín – Zora Olomouc 20:38.

Program 16. kola MOL ligy: Duslo Šala – SHK Veselí nad Moravou, Sokol Poruba . Skol RMK Bánovce nad Bebravou. Předehrávka 18. kola – neděle 4. února – 18.00 hodin: AS Trenčín – Slavia Praha.