company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slávistky si mají přestat hrát na Jánošíky, kouč Řezáč chce čtyři body z turné po Slovensku

Slávistky si mají přestat hrát na Jánošíky, kouč Řezáč chce čtyři body z turné po Slovensku PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 31 Leden 2018 18:51

 

Po desetidenní přestávce se házenkářky Slavie Praha vrátí na MOL-ligové palubovky. A to hned dvojzápasovým turné po Slovensku. Aby ho v klidu zvládly a neplýtvaly energii vyrazí už v pátek ráno do východoslovenského Prešova. S tamním ŠŠK se v 16. kole utkají v sobotu odpoledne. O den později se při zpáteční cestě zastaví v Trenčíně, kde absolvují předehrávku 18. kola.

 

Dvě mouchy jednou ranou „zabije“ výprava Slavie. V pátek urazí autobus s týmem 380 kilometrů do Považské Bystrice, kde budou trénovat. A později také spát. V sobotu dopoledne bude následovat přesun pod Tatrami do 250 kilometrů vzdáleného Prešova. V něm se třetí slávistky „potkají“ s osmým celkem společné česko-slovenské soutěže. A mají mu po domácí prohře v první polovině sezony co oplácet.

 

Po utkání naskočí hráčky i realizační tým do autobusu a vydají se západním směrem. Na polovině cesty do Trenčína se ubytují, dopoledne si zpestří teambuildingem a večer vyrukují na předpředposlední celek tabulky.

 

Délka slovenského výletu činí 1300 kilometrů. A trenér Richard Řezáč by chtěl na zpáteční cestu přibalit čtyři body. „S těmi bychom byli spokojení. Tím, že jsme doma dvakrát zaváhali s Prešovem a s Porubou, tak si nemůžeme dovolit dál body rozdávat. Zachovali jsme se párkrát jako Jánošík, kdy jsme brali bohatým, ale chudým rozdávali. Teď už na to není prostor. Nesmíme zaváhat v zápase, ve kterých bychom měli bodovat,“ říká jasně před odjezdem na východ Řezáč. Ví, že jeho ani hráčky nečeká snadná štace: „Prešov dokáže doma potrápit všechny soupeře z první pětky. A tuším, že se na nás budou chtít vytáhnout. Navíc se budou cítit ještě silnější, protože u nás vyhráli a do jim dodá sebevědomí.“

 

V Trenčíně, který ve 14 duelech MOL ligy uhrál čtyři bodíky, to podle Řezáče „bude o hlavě“. „Tam chceme potvrdit, že ten výkonnostní mezi oběma týmu skutečně je. Oni ale mají mladé a houževnaté hráčky, které nedávají kůži lacino. Tím, že budeme mít v nohách zápas v Prešově, k tomu cestování, tak to může být složitější,“ míní Řezáč a burcuje: „Navíc se musíme připravit především v hlavách, to utkání nesmíme podcenit. Důležitý bude start, abychom soupeřky rychle zlomili a dokázali je přehrát po všech stránkách.“

 

Slávistky ve svém dosavadním posledním utkání v MOL lize ve středu 24. ledna doma podlehly Porubě 17:18. „Pak jsme dva dny pracovali na kondici a zaměřili jsme se na silovou přípravu. Záměrně všechno bez míče, abychom si od něj trochu odpočinuli. Od pondělí se připravujeme na dvojzápas. Pilujeme přechod do rychlého útoku, nezapomínáme ani na první a druhou vlnu, kdy nám tato souhra vázla,“ popisuje Řezáč, který při neúčasti Emmy Hudákové, Terezy Chovancové a Terezy Pokorné hodlá zatížení rozdělit na více hráček.

 

A špatná zpráva na závěr. Emma Hudáková podstoupila operaci menisku a do konce sezony je mimo hru. Dokonce bude muset ještě na další operaci křížového vazu.

 

Program 16. kola MOL ligy – středa 31. ledna 2018: HC Zlín – Baník Most; sobota 3. února – 16.00 hodin: ŠŠK Prešov – Slavia Praha, Sokol Písek – Iuventa Michalovce, HK Hodonín – Zora Olomouc, Duslo Šala – SHK Veselí nad Moravou, Sokol Poruba . Skol RMK Bánovce nad Bebravou. Předehrávka 18. kola – neděle 4. února – 18.00 hodin: AS Trenčín – Slavia Praha.

 

Předběžný program Slavie Praha v druhé části sezony

 

Sobota 3. února 2018 – 16.00 hodin: ŠŠK Prešov (venku)

Neděle 4. února 2018 – 18.00 hodin: AS Trenčín (venku)

Neděle 11. února 2018 – 17.00 hodin: HK Hodonín

Neděle 25. února 2018 – 17.00 hodin: Sokol Písek

Sobota 3. března 2018 – 17.00 hodin: SHK Veselí nad Moravou (venku)

Neděle 11. března 2018 – 17.00 hodin: Iuventa Michalovce

Čtvrtek 29. března 2018 – 17.00 hodin: Zora Olomouc

Sobota 7. dubna 2018 – 15.00 hodin: Duslo Šala (venku)

Sobota 14. dubna 2018 – 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou (venku)

Sobota 21. dubna 2018 – 18.00 hodin: Baník Most (venku)

 

Play-off začíná 28. dubna 2018, mistr bude znám nejpozději 20. května 2018.

 

 

Aktualizováno Středa, 31 Leden 2018 18:54
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.