Hlavní strana Ženy Aktuality 17:19. Slavia prohrála s Porubou, v tabulce je třetí

17:19. Slavia prohrála s Porubou, v tabulce je třetí PDF Tisk Email
Středa, 24 Leden 2018 19:23

Do poslední sekundy. Takový boj předvedly házenkářky Slavie Praha v duelu 15. kola česko-slovenské ligy se Sokolem Poruba. Nakonec však prohrály nejtěsnějším rozdílem 17:18, po poločase 9:12. Baník Most doma porazil Duslo Šala 24:23 a posunul se v tabulce před Slavii na druhé místo. O nadcházejícím víkendu mají Pražanky volno, za týden však vyrazí na Slovensko, kde v sobotu 3. února nastoupí v Prešově a o den později v Trenčíně. Nejbližší domácí zápas odehrají slávistky v neděli 11. ledna proti HK Hodonín.

MOL liga – 15. kolo

Slavia Praha – Sokol Poruba 17:19 (9:12)

Houpačkový začátek měl duel dvou tradičních rivalů. Porubanky rychle vedly, ale domácí hráčky dokázaly stejně rychle nejen vyrovnat, ale také skóre překlopit na svou stranu. Jenže totéž se opět podařilo házenkářkám z Poruby, které si do 15. minuty vypracovaly dvougólový náskok. Ten si udržovaly po zbytek prvního dějství a v jeho závěru ho ještě navýšily.

Eliška Jačková bojuje s obranou Sokola Poruba. | Foto: Ladislav Nussbauer

Během úvodní desetiminutovky druhé půle však svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky „naskočily“ zpátky a vyrovnaly. Těsný průběh a drama se odehrávaly až do závěrečné sirény. Slávistkám se opakovaně dařilo vyrovnávat skóre. Ale závěr patřil Porubě, která si udržovala jednobrankový náskok. Ten v samém závěru ještě podpořila posledním gólem do sítě Pražanek a odvezla si dva body. Pro ní možná klíčové z pohledu postupu do české části play-off. Slavia nadále v klidu drží druhé místo mezi českými týmy.

Richard Řezáč, trenér Slavie Praha: „Bohužel jsme doplatili na marodku a na to, že nám zůstala jediná střelkyně z dálky Veronika Galušková, která však navíc neměla svůj den. Nedokázali jsme se vypořádat s výbornou obranou Poruby a protože jsme hráli špatně v útoku, tak jsme si ani nevytvořili pořádné šance. Ani nepamatuji, kdy jsme v zápase dali tak málo branek.“

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Motejlová, Míšová, Novotná 3/1, Večeřová, Jačková 3, Tulipánová, E. Svobodová, M. Svobodová 2, Galušková 5/1, Šetelíková 4, Chlupová. Trenéři: Řezáč, Štika.

Nejvíce branek Sokola Poruba: Rechtorisová 5, Polášková 5/1, Maiwaelderová 3.

Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2:1. Vyloučení: 1:3. Diváci: 150.

Další program 15. kola MOL ligy – čtvrtek 25. ledna: Iuventa Michalovce – AS Trenčín; pátek 26. ledna: Zora Olomouc – ŠŠK Prešov; sobota 27. ledna: SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – HC Zlín. Předehrávka: Baník Most – Duslo Šala 24:23.