Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia poráží Most gólem v posledních sekundách. Skvělá Galušková – 12 branek

Slavia poráží Most gólem v posledních sekundách. Skvělá Galušková – 12 branek PDF Tisk Email
Středa, 10 Leden 2018 19:46

Reklama na ženskou házenou. Přesně to předvedly celky Slavie Praha a Baníku Most v předehrávce 13. kola MOL ligy. Ve strhujícím duelu nakonec slávistky díky gólu Veroniky Galuškové v čase 59:58 zvítězily 27:26, po poločase 15:16. Slavia tak v tabulce přeskočila své dnešní soupeřky a posunula se do čela tabulky. Příští zápas MOL ligy odehrají slávistky příští sobotu ve Zlíně, nejbližší domácí utkání mají na programu ve středu za 14 dnů 24. ledna proti Sokolu Poruba.

Radost! Vítězství. | Foto: Ladislav Nussbauer

MOL liga – 13. kolo

Slavia Praha – Baník Most 27:26 (15:16)

Přestože hostující hráčky otevřely hned v první minutě skóre šlágru české části MOL ligy, byla to Slavia, která až do poslední minuty prvního dějství většinou vedla. Střelecky se dařilo především tradičním oporám Veronice Galuškové a Aleně Šetelíkové, které jen v první půli zaznamenal pět a čtyři branky, tedy více než polovinu své Slavie. Ta opakovaně získala i dvoubrankový náskok, nikdy však více. Ve 30. minutě hostující Maňáková překlopila skóre na stranu zkušenějšího Mostu.

Emma Hudáková bojuje s obranou Mostu. | Foto: Ladislav Nussbauer

Také se druhém poločase pokračovala krásná bitva, ovšem v opačném gardu než v tom prvním. Slávistky sice srovnaly se soupeřkami krok, ale na konci první desetiminutovky si vybraly slabší chvilku, čehož Mostečanky využily a odskočily na v zápase rekordní náskok tři gólů. Svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky se však nenechaly rozhodit, vrátily se do hry a nejen že dokázaly vyrovnat, ujaly se i vedení. V poslední třetině krásného duelu se bojovalo o každý míč, skóre se přelévalo ze strany na stranu. V 55. minutě se Most ujal vedení 26:25 a několikrát měl šanci své vedení potvrdit. To mu však nedovolila skvělými zákroky vynikající brankářka Michaela Hillebrandová. V následujících minutách padly jen dva góly a oba vstřelila Slavie. Ten poslední, rozhodující a vítězný Veronika Galušková, která tak korunovala své galapředstavení, v němž nejtěžším soupeřkám v MOL lize nasázela dvanáct branek!

Celkově pěti trefami podpořila výhru své Slavie pivotka Alena Šetelíková, která se po utkání radovala: „Jsem velmi ráda, že jsme vyhráli. Zaslouženě. Dokázali jsme to týmovým výkonem. Samy sobě jsme ukázaly, že i na takové soupeře jako Most máme.“ K problémům ve druhé půli poznamenala: „Měli jsme tam hodně technických chyb a na konci zápasu jsme byli zaskočení osobní obranou Mostu, takže jsme se trápili. Ale pořád jsme drželi výsledek a díky Verče v posledních sekundách jsme vyhráli. Paráda.“

Eliška Jačková se probíjí k jedné ze šesti svých branek. | Foto: Ladislav Nussbauer

Trenér Richard Řezáč: „Zápas byl hodně podobný jako ten před čtrnácti dny ve finále Českého poháru v Jindřichově Hradci s tím rozdílem, že jsme si nenechali utéct začátek a byli jsme v utkání od začátku do konce. To bylo strašně důležité. Proměňovali jsme šance, dokonce jsme i vyhnali jejich brankařku z branky, takže jsme donutili střídat. Bylo vidět, jak moc jim chybí zraněná Markéta Jeřábková a to především v krizových situacích, kdy to dokázala vzít na sebe. Nyní marně hledali hráčku, která by ji zastoupila. Naše holky se s tím dokázaly porvat a podaly skvělý výkon, za což jsem rád.“

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Motejlová 1, Hudáková 1, Míšová, Novotná 1, Večeřová, Jačková 6, Tulipánová, E. Svobodová, M. Svobodová 1, Galušková 12/5, Šetelíková 5, Chlupová. Trenéři: Řezáč, Štika.

Nejvíce branek Baníku Most: Janoušková 6, Szarková 6/3, Dvořáková a Maňáková po 3.

Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/3. Vyloučení: 3:1. Diváci: 200.

Další program 13. kola MOL ligy – sobota 13. ledna: AS Trenčín – Sokol Písek, ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Duslo Šala; neděle 14. ledna: HK Hodonín – SHK Veselí nad Moravou, HC Zlín – Zora Olomouc.