company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Trenér Richard Řezáč před šlágrem Slavia-Most: Zatlačit, potrápit a plnit pokyny!

Trenér Richard Řezáč před šlágrem Slavia-Most: Zatlačit, potrápit a plnit pokyny! PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Úterý, 09 Leden 2018 10:05

 

A je to tady. Slavia Praha – Baník Most. To nejvíc, co může v české ženské ligové házené být. A to hned po dvanácti dnech. Tentokrát v domácím prostředí Slavie, ve hale ve Vršovicích, kdy má Slavia šanci oplatit svým soupeřkám porážku 26:35 z finále Českého poháru v Jindřichově Hradci, které se hrálo 30. prosince. Šlágr 13. kola MOL ligy Slavia Praha – Baník Most se hraje ve středu 10. ledna od 17.30 hodin.

 

 

Slavii patří před posledním utkáním první poloviny základní části v tabulce MOL ligy třetí místo, pouhý bodík za vedoucím Mostem. O to pikantnější, zajímavější, atraktivnější, emocionálnější bude souboj dvou nejlepších českých celků. Pražanky by po výhře vystřídaly soupeřky na čele tabulky.

 

Kouč Slavie Richard Řezáč spoléhá nejen na zvýšenou ostražitost a nabuzenost svých hráček proti prvnímu týmu soutěže, ale také na podporu diváků. Zvlášť když nedochází ke kolizi ani s hokejisty, natož s fotbalisty Slavie.

 

Svou roli může sehrát také to, že Most nadále působí v evropských pohárech, v sobotu prohrál 27:28 ve švédském Hööru a tři dny po duelu v Praze doma hostí norský Larvik.

 

„Viděl, viděl,“ odpovídá Řezáč na otázku, jestli sledoval vystoupení Mostu ve Švédsku a popisuje, co mu přenos ukázal: „Bylo to utkání o Markétě Jeřábkové, která dala čtrnáct gólů a pak se na konci smolně zranila.“ Podle informací z mosteckého tábora by zranění největší současné hvězdy Severočešek nemělo být vážné, ale… „Soustředíme se na všechny hráčky Mostu, ale samozřejmě také zjišťujeme, jak to s Markétou vypadá. Podle mě na 90 procent nenastoupí, že ji budou šetřit na další sobotní pohárové utkání,“ poznamenal Řezáč a pokračoval: „Nějaké stopy ta těsná porážka zanech může. Jenže oni to mají v hlavách postavené do dvou rovin. Na jednu pohárovou a druhou pro MOL ligu. A do MOL ligy nemusejí jít s obavami, protože mají kvalitní kádr. Když je zatlačíme, potrápíme, tak by se to mohlo projevit. Oni jsou však silnější a zkušenější.“

 

Řezáč varuje: „Mají silnou základní šestku se silnými a dravými hráčkami. I když by měly být bez Markéty, budou nebezpečnými soupeřkami. Szarková má tvrdou střelbu z dálky a bude chtít zastoupit Jeřábkovou. Víc se do toho zapojí Ručková (Maňáková), na pravé spojce se posílili návratem Janouškové z Německa. Sílu mají na všech postech, navíc Jeřábková tomu dávala řád jak v obraně, tak v útoku. Bude zajímavé, jak se s tím dokáží vypořádat, když nenastoupí.“

 

Porážka z finále Českého poháru se prý v ligovém duelu podle Řezáče neprojeví. „Připravujeme se na ně za posledních 14 dnů už podruhé, ale taktika zůstává stejná. Musíme jít do zápasu s otevřenýma očima, s čistou hlavou a soustředit se na vlastní výkon. Jedině to nás může v zápase posunout,“ říká jasně Řezáč, ale upozorňuje především vlastní hráčky na nebezpečí: „Jestliže se nám stane to, co nyní o víkendu proti Bánovcům, kdy jsme na 20 minut vypadli z utkání, tak se nemáme o čem bavit.“ Přesto doufá: „Na jednu stranu se hráčky samy dokáží přepnout v hlavách, že je rozdíl nastoupit proti prvnímu a poslednímu v tabulce, vědí, že s Mostem dokážeme hrát, ale zůstává otázkou, jak budou schopné plnit pokyny, které budou podobné jako ve finále Českého poháru v Jindřichově Hradci. Nebudeme nic předělávat a překopávat, musíme z našeho herního systému vytěžit maximum.“

 

Slávistky nastoupí proti Mostu v kompletní a nejsilnější sestavě.

 

Program 13. kola MOL ligy – středa 10. ledna 2018 – 17.30 hodin: Slavia Praha – Baník Most; sobota 13. ledna: AS Trenčín – Sokol Písek, ŠŠK Prešov – Iuventa Michalovce, Sokol RMK Bánovce nad Bebravou – Duslo Šala; neděle 14. ledna: HK Hodonín – SHK Veselí nad Moravou, HC Zlín – Zora Olomouc.

 

Předběžný program Slavie Praha v druhé části sezony

 

Sobota 20. ledna 2018 – 17.00 hodin: HC Zlín (venku)

Středa 24. ledna 2018 – 17.30 hodin: Sokol Poruba

Sobota 3. února 2018 – 18.00 hodin: ŠŠK Prešov (venku)

Neděle 11. února 2018 – 17.00 hodin: HK Hodonín

Sobota 17. února 2018 – 18.00 hodin: AS Trenčín (venku)

Neděle 25. února 2018 – 17.00 hodin: Sokol Písek

Sobota 3. března 2018 – 17.00 hodin: SHK Veselí nad Moravou (venku)

Neděle 11. března 2018 – 17.00 hodin: Iuventa Michalovce

Čtvrtek 29. března 2018 – 17.00 hodin: Zora Olomouc

Sobota 7. dubna 2018 – 15.00 hodin: Duslo Šala (venku)

Sobota 14. dubna 2018 – 18.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou (venku)

Sobota 21. dubna 2018 – 18.00 hodin: Baník Most (venku)

 

Play-off začíná 28. dubna 2018, mistr bude znám nejpozději 20. května 2018.

 

Aktualizováno Úterý, 09 Leden 2018 10:07
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.