company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Final 4 Českého poháru: Slávistky vyzvou v semifinále Veselí nad Moravou

Final 4 Českého poháru: Slávistky vyzvou v semifinále Veselí nad Moravou PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 28 Prosinec 2017 11:27

 

Házenkářky Slavie Praha se stejně jako loni kvalifikovaly do Final 4 Českého poháru. To se hraje podobně jako závěry evropských pohárů turnajovým způsobem. Ženský turnaj pořádá v pátek 29. a v sobotu 30. prosince klub z Jindřichova Hradce. Tým trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky narazí v semifinále na SHK Veselí nad Moravou. „Cíl je jasný. Postup do finále,“ hlásí Řezáč. Chce tak svůj celek posunout o krok dál než loni. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Baník Most a Sokol Poruba.

 

 

Slávistky nastoupí k prvnímu semifinále, které je na programu v pátek od 17.00 hodin. Druhé se hraje o dvě hodiny později. Všechny zápasy musí skončit vítězstvím, při remíze v řádné hrací době se neprodlužuje, rozhodují rovnou sedmimetrové hody. Zápasy o konečné umístění jsou na programu v sobotu 30. prosince. Od 13.30 hodin se utkají poražené semifinalistky o bronz, v 15.30 hodin začíná finále.

 

Řezáč připravoval svůj tým na semifinále Českého poháru hned po vítězném čtvrtfinále v Písku. „Viděl jsem poslední dvě utkání Veselí v MOL lize, bohužel ne jejich čtvrtfinále Českého poháru, které se nevysílalo a ani není zdokumentované. Z nich jsme čerpali poznatky,“ uvedl Řezáč ke „špionáži“ soupeřek, od kterých čeká nějaké novinky, ale ne výrazné překvapení. „Každý tým se snaží jít do poháru s nějakými novinkami, s nějakou obměnou, aby překvapil soupeře, protože pohár je samostatná soutěž. Že přijde Veselí s něčím novým čekáme, ale že by nás měli něčím zaskočit, to si nemyslím,“ poznamenal Řezáč.

 

Své svěřenkyně upozorňuje na to, že Veselí bude mít speciální motivaci a také výhodu. „Tím, že Veselí nemělo žádné hráčky na mistrovství světa v Německu a mohli v klidu pracovat, tak budou těžký a sehraný soupeř,“ pravil Řezáč, který není překvapený postavením Veselí v tabulce MOL ligy. Slavia je třetí se 16 body, Veselí o tři příčky níž se 13 body. „Úplně překvapený nejsem. Nečekal jsem jejich výhru nad Michalovcemi. Kvalitu mají, jejich hra stojí na dvou spojkách Olšovské se Šustkovou a daří se i jejich brankařce Lekešové. Tam, kde jsou, tak asi právem,“ řekl Řezáč a doplnil hráčky soupeřek, které vyžadují speciální péči a obezřetnost: „Pozor si musíme dát na Šustkovou s Olšovskou a jejich spolupráci s pivotem. Musíme být také obezřetní v koncovce, abychom nerozchytali Lekešovou. To bychom se mohli dostat do problémů a to samozřejmě nechceme, naším cílem je postup do finále.“

 

Slávistky vyrazí na jih Čech dopoledne v den prvního utkání. „Jsme zcela kompletní, v nejsilnější sestavě, všechny hráčky jsou zdravotně zcela v pořádku, ve skvělé formě a nic nás netrápí. Také proto myslíme jen na postup,“ uzavřel kouč Slavie Richard Řezáč.

 

Závěrečný turnaj Českého poháru je dotovaný částkou 85 000 korun, vítězky berou 50 tisíc, poražené finalistky polovinu, třetí 10 000 korun.

 

Final 4 Českého poháru se hraje ve sportovní hale v Jindřichově Hradci, adresa: U Stadionu 1137. Vstupné činí 40 korun.

 

Program Final 4 Českého poháru žen

 

Pátek 29. prosince – 17.00 hodin: Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou; 19.00 hodin: Baník Most – Sokol Poruba.

 

Sobota 30. prosince – 13.30 hodin: O 3. místo; 15.30 hodin: finále.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 28 Prosinec 2017 11:37
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.