company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia se o víkendu zúčastní kvalitně obsazeného turnaje ve Švýcarsku

Slavia se o víkendu zúčastní kvalitně obsazeného turnaje ve Švýcarsku PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 14 Prosinec 2017 12:46

 

Slávistky vyrazí v pátek ráno vstříc předvánočnímu házenkářskému dobrodružství do švýcarského St. Gallenu. V 620 kilometrů vzdáleném městě se zúčastní kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje Stadtwerk-Cup se šesti účastníky z pěti zemí. Tým trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky narazí v základní skupině na ruskou Ladu Togliatti a německý Neckarsulmer Sport-Union.

 

 

Ve druhé skupině se představí domácí LC Brühl, německý TuS Metzingen a slovenská Iuventa Michalovce. V neděli odpoledne jsou na programu duely o konečné umístění.

 

„Vážíme si toho, že jsme na tak kvalitní turnaj dostali pozvání, za švýcarskou stranu nás kontaktoval Pavol Streicher, slovenský trenér juniorských reprezentantek Švýcarska,“ vysvětlil šéf Slavie Praha Richard Toman a poznamenal dál: „Pro náš tým půjde o zajímavý návrat to herního rytmu, protože poslední soutěžní zápas jsme hráli před měsícem. A navíc již příští týden nás čeká čtvrtfinále Českého poháru v Písku.“

 

Z trojice slávistek, které reprezentovaly Česko na probíhajícím mistrovství světa, které v ně skončilo čtvrtfinálovou porážkou s Nizozemskem, vyrazí do St. Gallenu Veronika Galušková. „Jsme rádi, že se národnímu družstvu tak dařilo, jsme hrdí, že jsme do týmu dodali tolik hráček a brankářce Petře Kudláčkové a pivotce Aleně Šetelíkové dáme volno. Veronika s námi pojede, protože nebyla na šampionátu tak herně vytížená,“ doplnil Toman.

 

Poprvé s A-týmem Slavie vyrazí na tak velký turnaj také dvě dorostenky – osmnáctiletá brankářka Markéta Šlejtrová a stejně stará spojka Klára Slabá.

 

Kouč Richard Řezáč k turnaji ve Švýcarsku uvedl: „Po přestávce je to možnost oživit naši hru a vyzkoušet si vše, co jsme během měsíce natrénovali. Turnaj má nám posloužit jako příprava na čtvrtfinále a snad i Finale Four Českého poháru, stejně jako na lednové duely MOL ligy proti Bánovcím nad Bebravou a s Baníkem Most.“

 

Během reprezentační přestávky se ostatní hráčky připravovaly v Praze a: „Snažili jsme se hlavně doplnit kondici, protože na to byl čas. Pracovali jsme na individuálních činnostech jednotlivkyň a máme herní varianty v obraně, které bychom chtěli zapojit po novém roce. Pracovali jsme také na útoku při přesilových hrách, kde jsme byli málo produktivní. Nyní potřebujeme zapojit Veroniku Galuškovou zpátky do našeho herního systému, který je odlišný od reprezentace.“

 

Slavia narazí určitě na německé a ruské soupeřky, pikantní by byl souboj i se slovenskou Iuventou Michalovce, se kterou se potkávají Pražanky v MOL Lize. „Povědomí o soupeřích samozřejmě mám, ale abychom je speciálně sledovali, tak by nemělo význam, protože očekávám, že všechny týmy budou oslabené o reprezentantky, které hrály na MS v Německu. Tuším, že všichni trenéři budou turnaj v St. Gallenu ‚používat‘ jako turnaj přípravný a ne jako prestižní s tím, že bychom potřebovali porazit Ladu Togliatti,“ uzavřel trenér Richard Řezáč.

 

Turnaj Stadtwerk-Cup pořádá nejúspěšnější ženský švýcarský tým LC Brühl Handball od roku 1986 a v roce 2013 ho vyhrál český celek Baník Most.

 

Nominace Slavie Praha na turnaj do Švýcarska

 

Brankářky: Michaela Hillebrandová, Veronika Hořáková, Markéta Šlejtrová; hráčky do pole: Nikola Motejlová, Emma Hudáková, Adriana Míšová, Adéla Novotná, Barbora Večeřová, Eliška Jačková, Martin Tulipánová, Eva Svobodová, Madgaléna Svobodová, Klára Slabá, Veronika Galušková, Jana Chlupová.

 

Realizační tým

Trenéři: Richard Řezáč, František Štika. Vedoucí týmu: Richard Toman mladší. Prezident klubu: Richard Toman. Manažer klubu: Vladimír Vojtíšek. Fyzioterapeut: Jiří Dejl. Řidič: Jan Linhart.

 

Herní systém: Šest týmů je rozděleno do dvou skupin po třech. V základní skupině hraje každý tým s každým ve své skupině. V nadstavbové skupině sehraje každý tým dvě utkání s týmu z druhé skupiny. Zápasy proti stejně umístěným celkům v základníá skupině odpadají, tedy první nehraje s první, druhý s druhým a třetí se třetím. Na základě součtu bodů ze základní i nadstavbové části vznikne pořadí na 1. až 6. místě. Podle něj se bude hrát o konečné umístění. Každý tým tedy v turnaji odehraje pět utkání. Jejich délka je 2x20 minut. Turnaj se koná v hale Kreuzbleiche s kapacitou 4200 míst.

 

Výsledky lze najít na oficiální internetové stránky turnaje www.stadtwerkcup.ch

 

Skupina A: TuS Metzingen (Německo), LC Brühl Handball (Švýcarsko), Iuventa Michalovce (Slovensko).

Skupina B: Slavia Praha, Neckarsulmer Sport-Union (Německo), HC Lada Togliatti (Rusko).

 

Program Slavie Praha na turnaji Stadtwerk-Cup 2017

Sobota 16. prosince – 12.30 hodin: Slavia Praha – HC Lada; 14.30: Slavia Praha – Neckarsulmer SU; 18.00 (případně 19.00 nebo 20.00): utkání proti jednomu z týmů skupiny A

Neděle 17. prosince 10.00 hodin (případně 11.00 nebo 12.00): utkání proti jednomu z týmů skupiny A.

A dále podle pořadí po základní a nadstavbové skupině se bude hrát o umístění.

Neděle 17. prosince – 15.00 hodin: O 5. a 6. místo; 16.00: O 3. a 4. místo; 17.00: Finále.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Prosinec 2017 13:40
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.