company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Tři plus tři slávistky na mistrovství světa v Německu. Dnes v osmifinále proti Rumunsku

Tři plus tři slávistky na mistrovství světa v Německu. Dnes v osmifinále proti Rumunsku PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pondělí, 11 Prosinec 2017 10:34

 

Tři hráčky ženské házenkářské reprezentace mají za svým jménem naspanou klubovou příslušnost DHC Slavia Praha. Brankářka Petra Kudláčková, spojka Veronika Galušková a pivotka Alena Šetelíková budou v pondělí 11. prosince od 17.30 hodin bojovat o postup do čtvrtfinále mistrovství světa v německém Lipsku. Postaví se jim Rumunsko s momentálně nejlepší házenkářskou světa Cristinou Neaguovou.

 

 

V kádru národního týmu jsou však ještě další dámy, které nedávno prošly Slavií. Gólmanka Lucie Satrapová se přes německý Thüringer HC přesunula do švédského Kristianstadu, levé křídlo Veronika Malá zkusila německou bundesligu v Oldenburgu a od této sezony působí v klubu z hlavního města Francie Issy Paris Hand. No a spojka Kamila Kordovská ještě na jaře letošního roku bojovala ve bíločerveném dresu, než ho vyměnila za bundesligový Blombergu-Lippe.

 

Tři slávistky na MS v Německu: Alena Šetelíková, Veronika Galušková a Petra Kudláčková (zleva).

 

 

Mluví se o tom, že Češky, čtvrté ve základní skupině, narazí na Rumunky, kterou tu svou vyhrály, cítí šanci na postup. „Těžko se to posuzuje, ale víme, že nám hra Rumunska může vyhovovat nejvíc z těch možností, které se nabízely,“ říká jasně brankářka Slavie a reprezentace Petra Kudláčková a doplňuje: „Šance na postup je vždy a my už jsme několikrát dokázali, že tyto těžké zápasy umíme hrát. Teď by bylo fajn takového soupeře porazit a postoupit.“

 

„Zbývá“ jediné. Vypořádat se s Cristinou Neaguovou. Ale jak na ni? „Připravovali jsme se na ni, zkoumali jsme, co dělá a co nedělá. Víme, že jí míče létají rychlostí kolem 100 kilometrů za hodinu. Bude to těžké, protože ona má až chlapský styl. Musíme čekat nečekané,“ nechala se slyšet bývalá gólmanka Slavie Lucie Satrapová. Její kolegyně Kudláčková nevidí jen Neaguovou. A na otázku, jestli trenér Jan Bašný již přišel s nějakou speciální motivací se smíchem odpovídá: „Zatím nic takového neproběhlo, ale třeba se něco objeví. Pro nás je samotnou už motivací to, že jsme v play-off, že v osmifinále nastoupíme proti nejlepší hráčce světa Cristině Neaguové.“

 

Čeho si Češky na šampionátu užívají, je pohoda. Nestresují se, celý tým vychází skvěle. „Pohoda je nejen na mistrovství, ale už od začátku přípravy dobrá. Baví nás to, chceme v každém zápase uhrát maximum, tedy vyhrát. I když se nám to pokaždé nepovedlo. Před Rumunskem jsme v optimální pohodě, protože víme, že můžeme vyhrát, věříme si a uděláme proto vše. Jsme odhodlané a bojovně naladěné. Tak to má být,“ poznamenává Kudláčková, jedna ze slavistického klanu.

 

„Jasně je to příjemné. že jsme takto pohromadě. Navíc většinu holek znám již z dřívějška. Ať z mládežnických reprezentací nebo prošly Slavií. Takže to mám to jednodušší. Ale nemyslím si, že bych to měla složitější, kdyby tady Veronika Galušková a Alena Šetelíková nebyly,“ hodnotí Petra Kudláčková, která obývá hotelový pokoj s Veronikou Malou, tedy s další bývalou spoluhráčkou ze Slavie.

Aktualizováno Pondělí, 11 Prosinec 2017 10:39
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.