company logo
company logo

Generální partnerPartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Richard Řezáč: Náš pětiminutový výpadek udržel trenéra Michalovců ve funkci

Richard Řezáč: Náš pětiminutový výpadek udržel trenéra Michalovců ve funkci PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pondělí, 30 Říjen 2017 09:01

 

I přes pětibrankovou sobotní porážku v Michalovcích proti domácí favorizované Iuventě, trenér Slavie Praha Richard Řezáč své svěřenkyně chválil. Odehrály výborný, napínavý a do 55. minuty také vyrovnaný zápas. Za výkon v něm a za jeho průběh si prý zasloužily bodovat. Jedinou výtku měl kouč Řezáč k poslední pětiminutovce, v níž slávistky přišly o vítězství či remízu. Ironicky Řezáč poznamenal, že naopak tento výpadek Slavie zachránil ve funkci trenéra Iuventy Františka Urbana, který kvůli své aroganci nepatří v celé MOL lize mezi lidsky oblíbené.

 

 

Řezáč o začátku zápasu

Na začátku jsme byli zbytečně nervózní, pak to z nás spadlo. A zjistili jsme, že se s Michalovcemi dá hrát. Pak jsme předváděli to, na co jsme se připravovali, takže jsme se vrátili do zápasu.

 

Řezáč o druhém poločasu

Do něj se nám vydařil nástup, kdy jsme dokázali potrestat jejich chyby. Ale, bohužel jsme udělali na oplátku chyby my, čímž jsme domácím pomohli, místo toho, abychom je „dorazili“ a ukázali jim, jak jsme silní. Pro diváky to musel krásný zápas nahoru dolů, pořád se něco dělo.

 

Řezáč o poslední pětiminutovce

Až v posledních pěti minutách jsme neproměnili pět šancí a k tomu jsme udělali pět technických chyb, takže ten tlak Michalovců nešel zastavit. Ta poslední pětiminutovka se nám bohužel nepodařila, zřejmě nám i došly síly. Z toho pramenily i další chyby.

 

Řezáč o svých svěřeknyních

Holky nechaly na hřišti všechno, nebylo to tak, že by některá něco vypustila, odflákla, podcenila. Jsem spokojený, protože odevzdaly výkon na hranici možností. Ale bohužel to nestačilo.

 

Řezáč o svých hlasivkách a věku

Hlasivky dostaly zabrat, protože se hrálo ve skvělé ale hlučné atmosféře, takže nebylo jednoduché je všechny překřičet. Dnes jsem nezestárl, protože jsem byl spokojený a holky fakt musím pochválit.

 

Řezáč o soupeřkách

Iuventa si to uhrála sama, v závěru utkání jejich holky zabojovaly. Ale my jsme jim to vítězství nabídli. Nebyli jsme daleko od toho, abychom vyhráli, nebo aspoň bodovali. Takže jim gratuluji, protože tím podržely svého trenéra Františka Urbana ve funkci. Měl jsem informace, že po prohrách ve Veselí nad Moravou a v Olomouci se pod ním hodně houpala trenérské židle. Mohli jsme ho sesadit, tak ho třeba ještě potkáme na jaře příštího roku při odvetě na Slavii. Zvláštní je, že když jsem toto řekl na tiskové konferenci, tak se pan Urban rozklepal a ztratil hlas. A ještě zvláštnější je, jak se takový klub jako Iuventa postavil k videozáznamu z tiskové konference. Ten zveřejněný je prostě sestříhaný, neobsahuje skutečně to, co jsem řekl a jak jsem zápas a vše kolem komentoval.

 

MOL liga – 8. kolo: Iuventa Michalovce – Slavia Praha 33:28 (18:17)

 

Nejvíce branek Iuventy Michalovce: Holešová 7, Wollingerová 6/1, Kotová 6.

 

Sestava a branky Slavie Praha: Kudláčková, Hillebrandová – Galušková 3/1, Hudáková 5, Chlupová 1, Chovancová, Jačková 4, Míšová, Novotná 4/2, E. Svobodová, M. Svobodová, Šetelíková 7, Továrková, Tulipánová 3, Večeřová 1. Trenéři: Řezáč, Štika.

 

Rozhodčí: Budzák, Záhradník. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 800.

 

Předběžný program házenkářek Slavie Praha v první části sezony

 

Pátek 3. listopadu – 18.00 hodin: ŠŠK Prešov

Sobota 11. listopadu – 17.30 hodin: Zora Olomouc (venku)

Pátek 17. listopadu – 17.00 hodin: Duslo Šala

Neděle 7. ledna 2018 – 17.00 hodin: Sokol RMK Bánovce nad Bebravou

Sobotu 13. ledna 2018 – 18.00 hodin: Baník Most (venku)

 

Play-off začíná 28. dubna 2018, mistr bude znám nejpozději 20. května 2018.

Aktualizováno Pondělí, 30 Říjen 2017 10:24
 

Navštivte nás:
Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.