Hlavní strana

Sportovní i diplomatický úspěch Slavie na turnaji v Moskvě PDF Tisk Email
Středa, 12 Prosinec 2018 14:13

Jedno vítězství, jedna remíza, jedna porážka. Prostě od každého něco. Taková je, byla bilance slávistek na zajímavě obsazeném turnaji Zvezda Handball Cup 2018 v ruské Zvenigorodu, ležícím šedesát kilometrů západně od Moskvy. Tým trenérského tandemu Jan Salač – Petra Vítková obsadil konečné druhé místo za domácí Zvezdou, která neztratila ani bod.

Slavia získala pozvání na dobře obsazený turnaj díky diplomatickým úspěchům vedení klubu. Nešlo však jen o sport, celá výprava se zúčastnila také setkání s velvyslancem České republiky v Rusku Vítězslavem Pivoňkou. „Po společenské a obchodní stránce hodnotím ruskou misi velice pozitivně, byli jsme v jednáních úspěšní. Ale konkrétní výstup a konečné řešení závisí na politickém vývoji mezi Evropskou unií a Ruskem, více bychom měli vědět během následujících 14 dnů,“ hodnotil ruskou misi prezident DHC Slavia Praha Richard Toman.

Prezident DHC Slavia Praha Richard Toman a velvyslanec ČR v Rusku Vítězslav Pivoňka.

Hodnocení turnaje Zvezda Handball Cup 2018 trenérským týmem Jan Salač – Petra Vítková.

Slavia – Budučnost Podgorica 23:23

V prvním utkání turnaje nás čekala záloha jednoho z nejlepších družstev Evropy Budučnost Podgorica. Hned v úvodu zápasu jsme se ujali vedení 7:4, ale vinou neproměňování vyložených brankových příležitostí skončil poločas 11:10 pro nás.

V druhém poločase jsme nebyli schopni se vypořádat s výbornou spoluprací spojek soupeřek s pivotkou. Po velmi dramatické koncovce, kdy jsme ještě mohli skóre překlopit na naši stranu, jsme se rozešli smírně 23:23.

Nejlepší hráčka: Eliška Jačková.

Současně musíme pochválit i Terezu Fryčákovou.

Slavia – Zvezda Zvenigorod 31:36

I v druhém zápase nás čekal soupeř se zvučným jménem, a to domácí Zvezda. Úvod utkání byl velice vyrovnaný, ale od 15. minuty jsme si vybrali hluché místo a ze stavu 8:9 bylo rázem 9:15. Děvčata ovšem nesložila zbraně a koncentrovaným výkonem jsme se soupeři přiblížili na poločasových 18:15.

Příznivé skóre jsme udržovali ještě do 45. minuty, kdy jsme drželi stav 28:26. A to díky výborné spolupráci s pivotkami a zkvalitněním v obranné fázi hry.

Bohužel nám nevyšla koncovka utkání, kdy jsme si vybrali opět slabších pět minut a soupeř nás okamžitě trestal a odskočil na končených 31:36.

Nejlepší hráčka: Adriana Míšová.

Pochválit za velmi dobrý výkon musíme také spojky Magdalenu Svobodovou a Veroniku Galuškovou.

Slavia – Rusko „18“ 29:28

V závěrečném utkání turnaje jsme narazili na reprezentační výběr hráček Ruska do 18 let. Věděli jsme, že se jejich hra zakládá na velmi kvalitním a rychlém pohybu v útoku i v obraně.

V první polovině utkání jsme měli herně navrch, ale nabídnuté šance jsme nevyužili a na skóre se to příliš neprojevilo.

Ve druhém poločase jsme se tězce vyrovnávali s vysunutou obranou a pouze Galušková se dokázala střelecky prosadit. Udělali jsme hodně technických chyb, což znamenalo více útoků z druhé vlny na naši nepostavenou obranu.

Ale ve vyrovnaném závěru jsme využili naše větší herní zkušenosti a utkání dotáhli do vítězného konce 29:28.

Nejlepší hráčka: Veronika Galušková.

Musíme pochválit i obě gólmanky, které by si ocenění za tento zápas zaslouží také.

Za přístup a nasazení v celém turnaji zaslouží všechny hráčky pochvalu, ale Julii Frankovou vyzdvihnu, protože se stala pilířem obrany. Družstvo se o Julii může opřít a zároveň si sama začíná věřit i v útoku.

Výsledky turnaje Zvezda Handball Cup 2018

Slavia Praha – Budučnost Podgorica (Černá Hora) 23:23

Slavia Praha – Zvezda Zvenigorod (Rusko) 31:36

Slavia Praha – Rusko „18“ 29:28

Ostatní výsledky: Zvezda – Rusko „18“ 42:26, Zvezda – Budučnost 33:25, Budučnost – Rusko „18“ 21:30.

Konečné pořadí turnaje

1. Zvezda Zvenigorod, 6 bodů, skóre 111:82, 2. Slavia Praha, 3 body, 83:87, 3. Rusko „18“, 2 body, 84:95, 4. Budučnost Podgorica, 1 bod, 83:87.

Výprava Slavie Praha po posledním vítězném utkání na turnaji ve Zvenigorodu.

Aktualizováno Středa, 12 Prosinec 2018 14:21